تماس با دکوراسبون ایرانیان

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

Home/مقالات کاغذ دیواری/کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

خرید کاغذ دیواری پشت تلویزیون

یکی از مهم ترین طرح های دکوراسیون داخلی برای دیوار های ساختمانی کاغذ دیواری است که انواع گوناگونی دارد و در قسمت های مختلف مثل آشپزخانه،اتاق خواب ، و امروزه کاغذ دیواری پشت تلویزیون کاربرد دارد،که گاهی متری و یا گاهی به صورت رول در دسترس قرار می‌گیرد.کاغذ دیواری از چین شروع شده است و بعدها به اروپا رسیده است که با گذشت زمان مسیری را طی کرده و هم اکنون به این صورت در دسترس می‌باشد که البته باز هم جای پیشرفت در آینده را دارد.

 

روش نصب کاغذ دیواری

برای نصب ابتدا باید سوراخ ها و خرابی های روی دیوار اصلاح شود و به عبارتی دیوار صاف و یک‌دست شود که البته دیوار گچی برای نصب کاغذ دیواری بسیار مناسب است . بعضی از آنها ضد رطوبتند . ولی در جایی مثل حمام جوابگو نیستند زیرا به خاطر رطوبت موجود در این محیط چسب از بین می‌رود.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

جدا کردن کاغذ دیواری

از بهترین ویژگی های کاغذ دیواری جدا کردن آن از روی دیوار است،که بعضی ها آن را دلیل بر بی‌کیفیت بودن آن می‌دانند نه یک ویژگی. ساده ترین روش برای جدا کردن کاغذ دیوار از سطح مورد نظر استفاده از آب است که به آسانی از دیوار جدا می‌شود. روش بعدی استفاده از مواد شیمیایی است که به صورت پودر از ابزار فروشی یا رنگ فروشی تهیه  می‌شود به این صورت که پودر با آب گرم و سرکه مخلوط و به دیوار اسپری می‌شود ، و روش سوم استفاده از بخار آب می‌باشد که با استفاده از دستگاه های بخار کننده چسب کاغذ دیواری از روی سطح جدا می‌شود.

کاربرد های کاغذ دیواری

به خاطر طرح و مدل های بسیار زیاد  کاغذ دیواری ها،کاربرد آنها هم زیاد شده است و از این پوشش برای خیلی از جاها استفاده میشود از جمله :

 • کاغذ دیواری برای اتاق خواب
 • کاغذ دیواری اتاق کودک
 • کاغذ دیواری اتاق پذیرایی
 • کاغذ دیواری فضای اداری
 • کاغذ دیواری پشت تلویزیون یا همان ال سی دی

البته برای هر فضا یک نوع خاص از کاغذ دیواری به کار می‌رود مثلا برای اتاق کودک باید کاغذ دیواری فاقد مواد شیمیایی و قابل شست و شو باشد و از همه مهمتر یک فضای گرم وزیبا ایجاد کند و از رنگ ملایم استفاده شود چون به کودک حس آرامش میدهد.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

نمونه ای از کاغذ دیواری پشت تلویزیون طرح داماسک

کاغذ دیواری پشت تلویزیون (کاغذ دیواری پشت ال سی دی)

تلویزیون در خانه همیشه در جایی قرار می‌گیرد که بیشترین دید را داشته باشد و چون نقطه کانونی خانه است پس باید در جای درست و مناسب نصب شود پس طراحی دیوار پشت تلویزیون ال سی دی اهمیت زیادی دارد.

البته راه های برای طراحی وجود دارد که یک نمونه از آن کاغذ دیواری می‌باشد که هم به صرفه و بی دردسر می‌باشد .در هنگام پخش برنامه های تلویزیون ،چون نور زیادی از آن پخش می شود بنابراین در یک زمان طولانی می‌تواند چشم و مغز را خسته کند، پس بهتر است که کاغذ دیواری پشت تلویزیون ساده وشیک باشد و گاهی هم پیش می‌آید که به خاطر طرح های کاغذ دیواری پشت تلویزیون حواس از دیدن تلویزیون پرت شود.نکته مهم در انتخاب کاغذ دیواری پشت تلویزیون این است که باید طرح و نقش کاغذ دیواری با هم هماهنگ و در یک طیف رنگی باشد. استفاده از رنگ مشکی برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون فضا را سینمایی می‌کند اما نکته مهم تر ، طرح آن است که نباید شلوغ باشد چون تمرکز باید روی برنامه تلویزیون باشد و طرح شلوغ ذهن بیننده را گمراه می‌کند.

  کاغذ دیواری پشت تلویزیون طرح گل

کاغذ دیواری پشت تلویزیون طرح گل

مدل های کاغذ دیواری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه شخصی افراد انتخاب می‌شود از جمله این طرح ها:

 • کاغذ دیواری سه بعدی
 • کاغذ دیواری هندسی
 • کاغذ دیواری طرح گل
 • کاغذ دیواری مدل اسلیمی
 • کاغذ دیواری ساده و بدون طرح
 • کاغذ دیواری مدل راه راه
 • کاغذ دیواری طرح داماسک

کاغذ دیواری پشت تلویزیون سه بعدی

کاغذ دیواری پشت تلویزیون طرح سه بعدی

کاغذ دیواری های سه بعدی در طرح های مختلف موجود است و با توجه به اینکه در چه فضا و محیطی می‌خواهیم کار کنیم از آنها استفاده می‌شود ، اگر در فضایی مثل پشت تلویزیون بخواهیم کار کنیم باید به رنگ و طرح آن دقت بسیار شود به طوری که رنگ ها باید با یک دیگر هم خوانی داشته باشد به این دسته از کاغذ دیواری ها هم پوستر دیواری گفته میشود که به صورت آماده یا سفارشی در دسترس قرار می‌گیرد.

 

شماره های تماس جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان:

تماس با نقاشی ساختمان ایرانیان تماس با نقاشی ساختمان ایرانیانتماس با نقاشی ساختمان ایرانیان